Į ką reikėtų atsižvelgti planuojant laiptus

Į ką reikėtų atsižvelgti planuojant laiptus

Yra keletas bendrų principų, kuriuos reiktų žinoti planuojant laiptus:

Laiptų formos

I formos

L formos

U formos

 

 Parenkant laiptų vietą reiktų atsižvelgti į tai, kad prie jų nebūtų dažnai varstomų durų. Vieta, kur tvirtinsis karkasas (laiptasija), neturėtų būti apšildoma.
 Įrengiant laiptus uždaresnėse erdvėse, reikia įvertinti, ar lipant laiptais ne per žemai bus perdanga - atstumas nuo pakopos iki jos turėtų būti ne mažiau kaip 2 m.
 Laikoma, kad vidaus laiptų pakopos standartas yra 17/29, t. y. optimalus pakopos aukštis yra 17 cm, plotis (gylis) - 29 cm. Tačiau kai šis standartas netinka, gali būti 15/30, 18/28, 17/27, 19/27, 20/25 proporcijos. Kai kurie laiptų gamintojai rekomenduoja taikyti 20/30 standartą, t. y. pakopos aukštis yra 20 cm, o plotis (gylis) - 30 cm.
Kitas svarbus matmuo - laiptotakio (maršo) arba laiptų plotis. Minimalus yra 80-90 cm, o dar geriau, jei būtų 100-110 cm. Rekomenduojamas turėklų aukštis - 90-100 cm.
 Kad laiptai būtų komfortiški, būtini labai tikslūs skaičiavimai, nes maža vienos pakopos paklaida gali sugadinti visus laiptus.
 Laiptai paprastai įrengiami, kai jau atlikti pagrindiniai statybos, bet dar nebaigti vidaus apdailos darbai - dar neišdažytos sienos.